Aydın

Aydın

Bu dünyadan bir Aydın geçti, bizim güneşimizdi, sıcaklığıyla içimizi ısıttı, deli dolu canım babam. Herkes onu tanısın hayatını bilsin isterim. Sadece babam olduğu için değil, çok ama çok değerli, naif, hayatından ders çıkarılası bir insan olduğu için.

Sene 1964, tahminen güneşe ateş ettiren bir Adana sıcağında doğdu çünkü Adana'da güneşe ateş ettirmeyen bir yaz günü zaten yoktu. Ailesinin 3.çocuğuydu, Çukurova'nın delikanlısı. Zor zamanlardı, kahvehanede yattı, kendine bir koyun aldı üniversiteye giderken sattı, harçlıklarını çıkarttı. Kalemi defteri yoktu, okudu, okudu ve sadece okudu. Bana da hep oku derdi. Tekrar tekrar oku, bıkmadan usanmadan oku.

 Ve Ankara Hacettepe yılları. Olanaksızlıklar içinde üniversite kazanmıştı Çukurova'nın bağrı yanık delikanlısı. Delikanlı dediysem öyle lafta sözde değil. Deli dolu bir adamdı hayatı boyunca. O zaman şimdiki gibi değil tabi sayılı üniversite var. Yıllarını vereceği mesleğine ilk adımı böyle attı. Sosyal hizmet uzmanlığı. Para yoktu belki ama saadet parayla da olmuyor zaten hayatının en güzel günleriydi üniversite fotoğraflarında gözlerinin içinin gülüşünden belli. Mektuplarda kullandığı tutkulu dilden belli. Bir gün mektuplarını da derlemek isterim. Öyle saf öyle temiz öyle cesur ki kehribar rengi gözleriyle kendini çok özletti.

Aydın adı gibi Aydın. İleri görüşlü, modern, mesleği ve insanlığı gereği her zaman ihtiyacı olanın yanındaydı. Sokak çocukları, yaşlılar, engelliler. En son çalışma yeri Ümitköy Huzureviydi. Yaşlılara gazete alırdı her sabah, yaşlılar bizi hep tanırdı. Kardeşimle her sene kaplumbağa araba vosvos turlarına katılırlardı son yıllarda. Ah zaman ne de çabuk geçti. Hüzün çöktü üstümüze, ellerini tuttum, her çizgisini ezberlemek istedim. Anlatılacak, paylaşılacak çok şey var hakkında bu başlangıç olsun.


DİKKAT!

Web sitesindeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Av. Bersu KILIÇ KOPAN'a aittir. Tüm makaleler hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitedeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz bir şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.