Dijital Hizmet Vergisine İlişkin Bir DeğerlendirmeAvukat Bersu Kılıç Kopan tarafından yazılan Dijital Hizmet Vergisi hakkındaki makale Vergi Dünyası dergisinin Temmuz 2020 sayısında yayımlanmıştır.
Makalenin tamamına;

Dijital dünya pandeminin  de kazandırdığı ivmeyle birlikte hızla gelişmektedir. Dijital platformlara ilgi ve dijital platformların kullanımının artmasıyla birlikte bu alanlarda hukuki düzenleme yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Dijital platformlara konu para hacmi de günden güne artmaktadır. Bu durum devletleri vergisel boyutu düşünmeye sevk etmektedir. Bu makale konuya ilişkin fikir edinmek adına yardımcı olabilecek nitelikte olmakla birlikte konunun tam ve doğru takibi için makalenin yazım tarihinden sonra hukukumuza giren düzenlemelerin de incelenmesi gerekmektedir.

Dijital Hizmet Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un 7 Aralık 2019 tarihli resmi gazetede 7194 sayılı kanun olarak yayımlanması ile yeni verginin konusunun ne olacağı, mükelleflerinin kim olacağı, oranın yüzde kaç olacağı, uygulamada ne gibi getirileri olacağı ve dünyada bu verginin ne şekilde uygulandığı soruları sorulmaya başlandı. Bu çalışma ile burada sayılan sorularla sınırlı olmamakla beraber yeni kanun akıllara getirdiği sorulara yanıt aranacaktır.